Cereal killers czyli chrupki śniadaniowe zabijają

0
1225
chrupki_zabijaja


Wspaniały dokumentarny film Cereal killers pokazuje jak „prawdziwe jedzenie” wpływa na zdrowie. Półki w sklepach uginają się od różnego rodzaju śniadaniowych chrupków, paradoksalnie zwanych dietetycznym jedzeniem. Chrupki zawierają mnóstwo węglowodanów. Niektóre są tak słodkie, że jest po prostu trudno nazywać je zdrowymi!

Znany na całym świecie badacz naukowy nad racjonalnym żywieniem sportowców profesor Tim Noakes poleca pełnowartościową dietę LCHF w celu zapobiegania chorom serca i cukrzycy. Tym razem jego królikiem doświadczalnym jest Donal ONeill. W rodzinie mężczyzny występują choroby serca i cukrzyca. Czy te choroby mają uwarunkowanie genetyczne? Czy można oszukać geny? Czy zmiana tradycyjnej diety na dietę LCHF i fizyczna aktywność mogą zapobiec zachorowaniu na serce i cukrzycę?

 

Film Cereal killers kwestionuje dotychczasowy sposób żywienia i stawia pytanie co tak naprawdę szkodzi ludziom. Obala definicję zdrowego żywienia, że dieta niskotłuszczowa bogata w owoce, warzywa i produkty niskotłuszczowe jest idealna dla zdrowia. Film obala mit, że aktywność fizyczna wraz z dietą niskotłuszczową to jedyna droga do pozbycia się nadwagi i chorób z nią związanych. Porusza problem cukrzycy i jak jej uniknąć. Czy cholesterol powoduje zawał serca?  

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSpara

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here