Dieta bez diety – jak zmienić dietę bez robienia diety?

dieta bez diety lchf kup dietę

Dieta bez diety brzmi jak muzyka w uszach! Co oznacza dieta? Głód? Wyrzeczenia? Sporo pracy? Co tak właściwie kryje się pod słowem dieta?

Dieta powinna być stylem życia, który prowadzi przede wszystkim do poprawy zdrowia. Wtedy problem z nadwagą sam się rozwiąże. Sposób na odżywianie powinien zmienić się na stałe. Jakie odżywianie jest dobre dla Ciebie tylko Ty możesz to zaobserwować. Wypróbuj lchf styl życia przez miesiąc i zaobserwuj zmiany w swoim organizmie. Na początek odrzuć ziemniaki, ryż i chleb. Zacznij jeść więcej warzyw w miejsce owoców i owocowych soków. To są małe zmiany, które czynią dużo dla Twojego organizmu.

Rodzina i znajomi mówią, że jesteś na diecie

Trudno przekonać kogoś, kto jadł ziemniaki, biały chleb i ciasteczko do kawki przez całe życie, że lchf jest styl życia. Wszystko co nowe budzi wątpliwości ale przecież dieta niskowęglowodanowa nie jest niczym nowym. Faktem jest jednak, że, jeśli zrezygnujesz z cukru i przetworzonej żywności na korzyść zdrowych tłuszczów, jarmużu, szpinaku, mięsa, ryb i jajek to nawet najsmaczniejszy i najzdrowszy sposób odżywiania będzie dla Ciebie wyrzeczeniem. W przypadku LCHF jest to niezbędne.

No co po takiej diecie? Dwa tygodnie zdrowego odchudzanie i powrót do normalności? Chyba się nie spodziewacie, że efekty się utrzymają? Przecież to sposób odżywiania sprzed diety powoduje tycie i problemy ze zdrowiem. Ale oczywiście większość z Was będzie twierdzić, że dieta bez diety nie działa, że waga doszła z nawiązką. Czyli po prostu nastąpił efekt jojo.

Zdrowe odchudzanie to styl życia, który reguluje metabolizm i to co jedliście wcześniej znowu prowadzi do jego destabilizacji.

Czy trzeba liczyć kalorie?

I tak i nie. LCHF – dieta bez diety, ma to do siebie, że z czasem zmniejsza się ilość pobranych kalorii. Nie jest to jednak wynikiem obcinania kalorii. Po prostu, kiedy metabolizm spalania tłuszczów z zapasów tkanki tłuszczowej jest na tyle rozwinięty, że głównym źródłem energi stają się ketony, podaż na kalorie będzie mniejsza. Po prostu bez przymusu zaczniesz jeść mniej. Nie będzie takiej potrzeby skoro nie czujesz głodu. Przyjmowanie posiłków powinno nastąpić wtedy i tylko wtedy, kiedy odczuwasz głód.

W lchf diecie nie ma mowy o przejadaniu. I to jest piękne! Jesz tłuszcze, wystarczającą ilość białka i małą ilość węglowodanów, waga spada, więc po co liczyć kalorie?

Dieta bez diety

Wybierz dietę, która Ci odpowiada i natychmiast lub stopniowo wprowadź zmiany. Jeśli będziesz za długo zwlekać to jest ryzyko, że się zniechęcisz. W przypadku lchf diety są to zmiany natychmiastowe. Po prostu rezygnujesz z ziemniaków, chleba, ryżu, kaszy i makaronu. Praktycznie nic innego nie musisz robić.

Wręcz przeciwnie! Teraz możesz jeść tłuste sosy na bazie śmietany i masła, zupy z pływającymi oczkami tłuszczu, smażony boczek, tłuste ryby. Najważniejsze, że jesz tłuszcz nie czujesz głodu i chudniesz.

Jeśii czujesz, że odżywiasz się zdrowo ale wciąż masz tą ostatnią oponkę na brzuchu, która w żaden sposób nie chce zniknąć musisz zdecydować się na konkretny plan żywieniowy. W takim przypadku przejście na dietę niskowęglowodanową jest najlepszym wyborem.

Ostatnio nasz team poddał się pomiarom tkanki tłuszczowej. Jesteśmy na lchf diecie średnio 5 lat i jesteśmy w różnym wieku od 30 do 53 lat. Nasze wyniki zostałe porównane z osobą uprawiającą pięciobój. Okazało się, że średnia zawartość tłuszczu w jamie brzusznej naszej grupy wynosiła 350 gramów, gdzie dopuszczalna wartość była 1500 gramów. Okazało się, że sportowiec nie będący zresztą na lchf diecie miał tą wartość większą niż 1500. Dodamy, że podczas tego badania zostały również sporządzone badania na osteoporozę. Badania wyszły wyśmienicie. To tak à propos stwierdzenia, które znależliśmy niedawno w internecie, że lchf dieta powoduje osteoporozę.

dieta bez diety lchf kup dietęAktywność fizyczna

Sama aktywność fizyczna nie wystarczy do utraty zbędnych kilogramów. Wiedzą o tym wszyscy co mają wytrenowane ciała i proponują plan diety redukcyjnej z ograniczeniem kalorii, pochodzących głównie z tłuszczu.

Wysiłek fizyczny nigdy nie był na topie u osób z nadwagą. Dieta bez diety nie wymaga treningu, jeśli nie masz zamiaru poprawić sylwetkę i wyeksponować kilka mięśni. I tak schudniesz! A jeśli już schudniesz to może wtedy nabierzesz ochoty na trening, bo zrzucony tłuszcz po prostu nie będzie Ci w tym przeszkadzać.

Nie masz pomysłów na posiłki

Jeśli nie wiesz jak ułożyć zdrowe menu, możesz zakupić plan plan diety. Posiłki dostosujemy do Twoich potrzeb i upodobań smakowych. Na początek jednak przeczytaj ten artykuł jeszcze raz i pomyśl jak o własnych siłach możesz zmienić swój styl życia.

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here