Jak schudnąć szybko i raz na zawsze?

jak schudnąć szybko

Ile razy próbowaliście schudnąć, 2, 5 czy 10 razy? Ile diet przetestowaliście bez rezultatu? Jak schudnąć szybko i raz na zawsze to odwieczne pytanie wielu z Was. Wraz z wiekiem jest coraz trudniej schudnąć. Metabolizm jest powolniejszy, a nadwaga tylko się powiększa. Każdy kto pragnie schudnąć i co najważniejsze zachować wagę musi poznać i nauczyć się manipulować mechanizmami regulującymi metabolizm w organizmie. Tylko  wtedy odchudzanie już nigdy więcej nie będzie trudne. Jeśli uważacie, że jesteście skazani na dożywotnią nadwagę i wieczne niezadowolenie ze swojego ciała to się mylicie. Zainwestujcie w zdrowie, a wtedy przekonacie się jak bez wysiłku stracicie zbędne kilogramy.

Jak schudnąć szybko – najpierw zdrowie potem odchudzanie

Nadwaga ma swoją przyczynę i trzeba ją najpierw poznać, a potem usunąć. Nadwaga jest oznaką, że coś jest nie tak ze zdrowiem. Dlatego najpierw trzeba poprawić zdrowie, a potem można się odchudzać lub raczej naturalnie stracić zbędne kilogramy.

Ludzki organizm nie lubi być zmuszany do utraty wagi. Ludzki organizm gromadzi zasoby energii, aby w razie jej niedostatku przeżyć. Dlatego odchudzanie poprzez ograniczenie kalorii, po prostu jest wbrew ludzkiej naturze i mija się z celem. Osoby odchudzające się na dietach niskokalorycznych szybko wracają do swojej pierwotnej wagi. Nie rzadko nadwaga jest o wiele większa niż przed odchudzaniem. To reakcja organizmu na długotrwały głód, który gromadzi energię na przetrwanie w trudnych warunkach. Jest to naturalny instynkt i tylko prawidłowa dieta jak dieta ketogeniczna może nim sterować.

Rola hormonów w odchudzaniu

Każdy kto spotyka na swojej drodze otyłą osobę od razu wydaje swój werdykt w myślach czy na głos jak można się doprowadzić do takiego stanu. Jakiś fitness guru od razu zaleciłby niskokaloryczną dietę i ciężki trening. Rzadko kto z nich pomyśli o hormonach, które są odpowiedzialne za przemianę materii w organizmie. Poznanie funkcji hormonów to o wiele łatwiejsza droga do pozbycia się nadwagi, bo hormonami można manipulować poprzez odpowiednio przygotowane keto posiłki. Regulowane uczucie głodu bez zmniejszenia codziennego zapotrzebowania na kalorie jest jedyną droga do zdrowia i do normalnej wagi. Nadmiar lub niedobór niektórych hormonów jest odznaką zaburzeń hormonalnych, skutkiem których są choroby i nadwaga. Wyróżniamy dwa rodzaje hormonów, hormony, które pomagają schudnąć i hormony, które prowadzą do nadwagi.

Insulina

Insulina jest znanym hormonem głównie z jej wpływu na cukrzycę. Mało osób natomiast wie, że insulina przyczynia się do nadwagi. Insulina przyczynia się do magazynowania tłuszczu w tkance tłuszczowej. Nawet najmniejszy wyrzut insuliny powoduje zahamowanie wydzielania hormonów odpowiedzialnych za metabolizm tłuszczów. Co to oznacza w praktyce? Szklanka soku, batonik czy kromka chleba oznacza zahamowanie odchudzanie przez kolejne 48 godzin u osób, które mają problemy z insuliną. Im więcej węglowodanów w diecie tym więcej uwolnionej insuliny i odłożonego tłuszczu. Dopiero brak insuliny przyspiesza lipolizę.

W jaki sposób uzyskać kontrolę na insuliną?

Znając funkcje insuliny w organizmie nietrudno odgadnąć co najskuteczniej może kontrolować jej wydzielanie – zmniejszenie węglowodanów w diecie. Ilość zjadanych węglowodanów ma bezpośredni wpływ na wydzielanie insuliny. Insulina jest jedynym hormonem odpowiedzialnym za właściwy poziom cukru – glukozy we krwi. Osoby, które dziennie jedzą bardzo dużo węglowodanów mają stale wysoki poziom insuliny we krwi, ponieważ jej zadaniem jest obniżenie poziomu cukru we krwi. Jeśli zapotrzebowanie na energię jest duże to zostaje ona szybko zużyta.

W przypadku nadmiaru energii, glukoza zostaje przekształcona w glikogen i składowana głównie w mięśniach i wątrobie. Ludzki organizm może jedynie składować 500 – 600 gramów glikogenu. Nadmiar cukru zostaje przekształcony w tłuszcz i składowany w tkance tłuszczowej. Jedynie kontrola nad insuliną może uwolnić zasoby energii zmagazynowane w tkance tłuszczowej. Stale wysoki poziom insuliny skutecznie to uniemożliwia. Odkładanie tkanki tłuszczowej jest objawem chorobowym spowodowanym nadmiernym wydzielaniem insuliny poprzez nieprawidłową dietę.

Innym czynnikiem pobudzającym insulinę jest stres. Podczas długotrwałego stresu zostaje wydzielany hormon stresu zwany kortyzolem. Przedłużający się stres powoduje, że kortyzol jest wydzielany w większych ilościach i przyczynia się do podwyższenia stężenia glukozy we krwi, gdyż wówczas organizm potrzebuje dużo więcej energii. Taka mobilizacja działania skutecznie prowokuje wydzielanie insuliny, nie mniej przyczynia się do wielu chorób.

Nadkonsumpcja węglowodanów

Nadkonsumpcja węglowodanów jest głównym powodem chorób takich jak cukrzyca, zespół metaboliczny, niewydolność nerek, chorób serca i układu krążenia. Większość tych schorzeń prowadzi do otyłości i przyrostu tłuszczowej masy ciała, dlatego ważne jest, aby dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia ograniczyć ilość zjadanych węglowodanów. Tylko wtedy jest możliwe zmuszenie komórek tłuszczowych czyli adipocytów do szybszego uwalniania tłuszczu w procesie lipolizy. Zdrowy organizm to zadowolony organizm gdzie procesy metaboliczne są kontrolowane przez hormony występujące w ścisłej równowadze. Jak schudnąć szybko i zdrowo? To proste, mocno ograniczyć węglowodany!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here