Keto gofry bez mąki i cukru – jak zrobić gofry bez glutenu?

ketogofry_przepisy_odchudzanie_plandiety

Keto gofry to popularne śniadanie w wielu krajach. U nas to również smaczny deser. Jak zrobić gofry bez mąki i cukru oraz gofry bezglutenowe? Wystarczy skorzystać z bezglutenowych zamienników mąki. Gofry można można upiec z mąki kokosowej i mąki migdałowej.

Innym zamiennikiem bezglutenowym jest błonnik, który również zastępuję właściwości wiążące glutenu. Błonnik najczęściej przez nas używany do zmielone łuski babki płesznik. Niedawno natrafiliśmy na błonnik z ziemniaków. Zawiera on węglowodany ale jest bardzo lekki, przez co na jednego gofra przypada wciąż bardzo mało węglowodanów. Produkt nosi nazwę Pofiber, jest bardzo wydajny i neutralny w smaku. Z powodzeniem zastępuje mąkę kokosową, za którą nie wszyscy przepadają.

Keto gofry na deser można zjeść z dowolnymi niskowęglowodanowymi dodatkami. Bita śmietana i masło orzechowe zawierają niezbędne białko i tłuszcz.

Owoce jagodowe jak borówki to źródło witamin i minerałów ale również węglowodanów. W diecie lchf nie liczymy kalorii ale liczymy ilość zjedzonych węglowodanów. Jemy tyle węglowodanów ile wymaga nasza codzienna dieta.

keto gofry lchf dieta zdrowie odchudzanie

Keto gofry

5 gofrów

Składniki

3 jajka

½ łyżeczki octu

60 g kokosowego oleju

3 łyżki pofiber, błonnik z ziemniaków

2 łyżki migdałowego mleka

½ łyżeczki proszku do pieczenia

2 łyżki erytrytolu + erytrytol w pudrze do oprószenia

¼ łyżeczki soli lub wedle smaku

borówki, bita śmietana, masło orzechowe

Przygotowanie

Białka oddzielić od żółtek. Ubić na sztywną pianę. Pod koniec ubijania dodać ocet. W drugim naczyniu zmiksować żółtka z solą, olejem kokosowym, migdałowym mlekiem, błonnikiem, proszkiem do pieczenia i erytrytolem. Dodać ubitą pianę z białek i delikatnie wymieszać. Rozgrzać gofrownicę i piec gofry według wskazówek na gofrownicy. Jeść z wybranymi dodatkami, posypać pudrem z erytrytolu. Erytrytol wystarczy zmiksować w młynku.

Wartość energetyczna jednego gofra bez dodatków 163 kcal

Tłuszcz – 15,8 g

Białko –  5,0 g

Węglowodany – 0,6 g

Błonnik – 0,4 g

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here