piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaPrzepisyPrzystawkiNiskowęglowodanowy hummus z kalafiora

Niskowęglowodanowy hummus z kalafiora

Jak przyrządzić niskowęglowodanowy hummus? Wiadomo, że w na diecie niskowęglowodanowej liczy się każdy gram węglowodanów, więc tradycyjny hummus z ciecierzycy nie jest odpowiednią alternatywą skoro zawiera około 18 g węglowodanów. Dla niektórych to maksymalna porcja węglowodanów.

Dlatego miłośnikom lchf diety polecam niskowęglowodanowy hummus z kalafiora. Kalafior to warzywo wszechobecne niemalże w każdej diecie i to głównie ze względu na małą zawartość węglowodanów. Z tego warzywa można wyczarować przepyszne potrawy, ponieważ świetnie się łączy z mięsem czy innymi warzywami. LCHF gotowanie wymaga chęci do gotowania i nie jest jakimś fenomenem. Można gotować jak dotąd tylko zmniejszyć ilość węglowodanów.

Kalafiorowy hummus zawiera bardzo mało węglowodanów i świetnie pasuje jako smarowidło na kanapki lub dip. Przyrządza go się podobnie, a więc miksuje z czosnkiem, kolendrą i przyprawami z dodatkiem oliwy z oliwek. Osobiście uwielbiam kmin rzymski i nie żałuję go w hummusie. Kalafiorowy hummus jest świetna alternatywą do mięsa. Jeśli macie ochotę zmniejszyć ilość mięsa w diecie, to tego typu przepisy na bazie warzyw z pokaźną dozą tłuszczu są bardzo wskazane.

Wegetariańska dieta lchf zyskuje coraz więcej zwolenników. Może i Ty chcesz spróbować wysokotłuszczowej diety wegetariańskiej? Jeśli nie Wiesz jak zacząć skorzystaj z pomocy i kup dietę.

Niskoweglowodanowy hummus kalafiorowy lchf dieta zdrowe odchudzanie

Niskowęglowodanowy hummus z kalafiora

6 porcji

Składniki

400 g kalafiora, mały

50 ml oliwy z oliwek

2 łyżki posiekanej kolendry

1 łyżeczka kminu rzymskiego

¼ łyżeczki kajeńskiego pieprzu

2 ząbki czosnku

1 łyżka pasty sezamowej (tahini)

sól do smaku

Przygotowanie

Kalafior podzielić na różyczki. Skropić oliwą i piec 30 w piekarniku nastawionym na 180ºC. Przestudzony kalafior zmiksować z resztą składników. Doprawić solą, ewentualnie dodać więcej oliwy jeśli hummus jest za gęsty.

Wartość odżywcza 1 porcji 110 kcal

Tłuszcze – 9,2 g

Białko – 1,7 g

Węglowodany – 4,0 g

Błonnik – 2,0 g

Małgorzata Haggu
Małgorzata Haggu
Cześć! Nazywam się Małgorzata Haggu. Jestem molekularnym biologiem oraz trenerem zdrowego żywienia. Od wielu lat promuję zdrowy styl życia na podstawie zdobytej wiedzy oraz własnego doświadczenia. Jestem gorącą zwolenniczką lchf diety, która jest również moim stylem życia prawie od 10 lat. Według mnie zdrowy styl życia to przede wszystkim prawidłowa dietoterapia, która poprawia nie tylko fizyczne zdrowie ale także zdrowie psychiczne. Wierzę, że zmiana nawyków żywieniowych polepsza relację z własnym ciałem, zaprowadza równowagę hormonalną ale też pozostawia miejsce na przyjemności.
Podobne artkuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

dieta lchf pomoc specjalisty

Najnowsze artykuły

Ostatnie komentarze