Noworoczne postanowienia nakaz czy zakaz

Początek roku  2021. Dla mnie i pewnie i dla wielu z Was to czas podsumowań i planów w nowym roku. Jakie są Wasze tegoroczne noworoczne postanowienia? Czy będą to nakazy czy zakazy?

Każdy żyje jak chce i jeśli jest niezadowolony z tego co mu życie przyniosło, to niestety jest winny sam sobie. Wyznaczone osobiste czy zawodowe cele powinny być realne i doprecyzowane. Czujesz frustrację, brak motywacji, a Twoja samoocena spada w zabójczym tempie? Coś poszło nie tak w zeszłym roku.

Wybierając noworoczne postanowienia musisz przede wszystkim ustalić jakimi kryteriami będziesz je mierzyć. Jeśli Twoim celem jest schudnięcie to nie jest to cel dobrze postawiony, ponieważ nie wiadomo, jakie konkretne działania się za nim kryją. Czy chodzi o  zmianę diety, czy o wdrożenie lepszych nawyków zdrowotnych, czy też trening? Tak ogólnie postawiony cel trudno zrealizować, opierając się jedynie na nadmiernej samokrytyce czy poczuciu braku własnej wartości i samoakceptacji.Chcę schudnąć i przestaję jeść cukier, chcę schudnąć i ograniczam węglowodany do 50 gramów dziennie, chcę schudnąć i otaczam się ludźmi, którzy mają ten sam cel. Tak precyzyjnie postawiony cel ma zupełnie inną moc.

Podsumowanie minionego roku to wyciągnięcie konstruktywnych wniosków, a nie obwinianie siebie lub kogoś innego. Wytykanie jedynie błędów i niezrealizowanych celów  ma destrukcyjne działania i obniża samoocenę. Zamiast się jedynie osądzać, poklep się po ramieniu i pochwal siebie za pozytywne rezultaty. Pomyśl o tym co dobrze poszło i jak może być jeszcze lepiej. Pozytywna motywacja jest kluczem do sukcesu.

Noworoczne postanowienia zależą od sytuacji w jakiej się znajdujesz. Są to różnego rodzaju czynniki, z którymi być może borykasz się na co dzień jak brak czasu, niskie zarobki, rodzinne problemy, złe samopoczucie i zdrowie. Dlatego postanowienia noworoczne powinny być proporcjonalne do sytuacji w jakiej się znajdujesz, gdzie jest możliwe przewartościowanie celów. Dodatkowy, rezerwowy plan zawsze działa.

Jakie noworoczne postanowienia wybrać?

Przede wszystkim skoncentruj się na jednym celu. Pamiętaj, że każdy cel wymaga określonej dawki energii i zaangażowania. Jeśli chcesz schudnąć to niech to będzie Twoje tegoroczne wyzwanie. Zaplanuj ile kilogramów chcesz schudnąć i jak chcesz osiągnąć wymarzoną wagę. Bądź dalekowzrocznym i opracuj plan jak działać aby kilogramy nie wróciły z powrotem. Jeśli nie lubisz trenować skup się na diecie, zmień styl życia. Małe zmiany przyczyniają się do pozytywnych rezultatów i zwiększają motywację.

Myśl i planuj racjonalnie. Poszerzaj wiedzę. Możesz osiągnąć wiele jeśli tylko stworzysz ku temu możliwości. Ciesz się ze swoich sukcesów. Jeśli czujesz, że Twój plan przerasta Twoje możliwości, skorzystaj z pomocy.

Życzę wszystkim moim czytelnikom i klientom zdrowia i powrotu do normalności.

noworoczne postanowienia lchf dieta Odchudzanie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here