poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaZdrowieSok z buraków - właściwości, przeciwwskazania, ile pić dziennie?

Sok z buraków – właściwości, przeciwwskazania, ile pić dziennie?

Sok z buraków zawiera cenny dla zdrowia kwas foliowy, błonnik oraz azotany. Picie soku z buraka pomaga w leczeniu nadciśnienia i chorób układu pokarmowego. azotany poprawiają wydolność fizyczną oraz opóźniają procesy oksydacyjne w organizmie.

Buraki są nie tylko smaczne. Zawierają witaminy, minerały i charakteryzują się niską zawartością energii (40 kcal / 100g). Buraki to super antyutleniacze (ORAC: 860). Szklanka soku z buraków dziennie zwiększa wytrzymałość podczas fizycznego wysiłku o 16% (Exeter University).

Z badań wynika, że azotany pochodzące z buraków opóźniają procesy utleniające w sok_buraczanyorganizmie przez co zostaje zwiększona zdolność oszczędnego
wydatkowania energii. Te właściwości fizjologiczne są istotne zarówno dla sportowców jak i osób mniej fizycznie aktywnych.

Najskuteczniejsza dawka soku z buraka to 500 ml, a efekt można już zaobserwować po 2 – 3 godzinach.

Buraki są naprawdę godne polecenia nie tylko dla sportowców. Sok z buraków obniża ciśnienie, rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi.

Sok buraczany pomaga organizmowi pozbyć się resztek z produktów przemiany materii, złogów, toksycznych substancji i ciężkich metali. To naturalne źródło potasu, żelaza i efektywnych antyutleniaczy. Buraki zawierają również dużo kwasu foliowego, niezbędnego przy podziale komórkowym jak i metabolizmie białek. Buraki w codziennym jadłospisie to po prostu samo zdrowie.

SparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSparaSparaSpara

SparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Małgorzata Haggu
Małgorzata Haggu
Cześć! Nazywam się Małgorzata Haggu. Jestem molekularnym biologiem oraz trenerem zdrowego żywienia. Od wielu lat promuję zdrowy styl życia na podstawie zdobytej wiedzy oraz własnego doświadczenia. Jestem gorącą zwolenniczką lchf diety, która jest również moim stylem życia prawie od 10 lat. Według mnie zdrowy styl życia to przede wszystkim prawidłowa dietoterapia, która poprawia nie tylko fizyczne zdrowie ale także zdrowie psychiczne. Wierzę, że zmiana nawyków żywieniowych polepsza relację z własnym ciałem, zaprowadza równowagę hormonalną ale też pozostawia miejsce na przyjemności.
Podobne artkuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

dieta lchf pomoc specjalisty

Najnowsze artykuły

Ostatnie komentarze