Pokusy latem – jak sobie z nimi radzić?

jedzenie w nagrodę

Jedzenie w nagrodę to ważny problem wielu osób, które chcą schudnąć. Ile razy zdarzyło Wam się jeść w nagrodę, bo pracowaliście ciężko, bo uczyliście się do egzaminu lub nie jedliście nic przez cały dzień. Jakie jest Wasze wynagrodzenie? Najczęściej cukier i skrobia, które są atrakcyjnym bodźcem, jednakże krótkotrwałym. Skłania to Was do pochłaniania jeszcze większych porcji jedzenia.

Jedzenie w nagrodę – system nagradzania

System nagradzania w mózgu osoby z nadwagą staje się z czasem mniej wrażliwy, gdy zwiększa się ich masa ciała. Większość naukowców uważa, że jedzenie działa jak narkotyk. Oznacza to coraz większe porcje jedzenia i zwiększoną częstotliwość posiłków.

Lato, wakacje to taka pora roku, że niemalże każdy pozwala sobie na jedzenie w nagrodę. Często osoby, które odchudzały się przez wakacjami w trakcie ich trwania jedzą bez zastanowienia, co właściwie w siebie wrzucają i jakie to ma konsekwencje dla ich samopoczucia. Nawet dobra żywność jedzona w nadmiarze może doprowadzić do nadwagi.

LCHF dieta jest efektywną dietą nawet na lato. Ale jak to bywa latem za dużo alkoholu może doprowadzić do zahamowania spadku wagi, a nawet jej wzrostu. Warto pomyśleć co lepiej wypić, lampkę wytrawnego wina czy duże piwo.

Czy warto zjeść porcję lodów dzisiaj , a następnego dnia gofra z bitą śmietaną? Jak pozostać zadowolonym, a jednocześnie utrzymać wagę latem bez większych problemów?

lato lchf dieta

Naturalnie łatwo powiedzieć, że trzeba mieć silną wolę. Ale taka jest prawda. Wybór należy do nas. Lato nie jest czasem na przerwanie diety. Zatem jak uniknąć pokus i utrzymać apetyt w równowadze? Najlepiej na ten czas zdecydować się na okresowy post. Jedzenie w określonych godzinach w ciągu dnia reguluje efektywnie apetyt. Będąc na urlopie śpimy dłużej, więc łatwo zacząć dzień od późnego śniadania czy wczesnego lunchu. Jeśli planujemy wyjście do restauracji, wybierajcie jedzenie, które zawiera niewiele węglowodanów. Porcja mięsa z warzywami to świetna alternatywa, a w nagrodę można wypić lampkę wina.

ośrodek nagradzania w mózgu

Jeśli rozważnie będziesz wybierać jedzenie w nagrodę to możesz cieszyć się latem, nadal czuć się dobrze i uzyskać pożądane rezultaty!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here