LCHF kuchnia jest prosta, smaczna, zdrowa i gwarantuje odchudzanie bez głodu. Obfituje w wiele zdrowych warzyw. W kapuście węglowodany stanowią zaledwie 4% i dlatego może ona z powodzeniem zastąpić ryż, makaron i ziemniaki, które są zakazane na diecie lchf. Kapusta jest dostępna przez cały rok i zwykle należy do najtańszych warzyw.
Latem w lchf kuchni dominuje młoda kapusta. Przepis na smażoną kapustę z grzybami i mięsem można przyrządzić z również z białej kapusty, kiedy nastaną jesienne chłody. To danie jest bardzo proste w przyrządzeniu, niskowęglowodanowe i ze sporą dozą tłuszczu. Idealne danie do pracy.
Ten przepis można łatwo zmodyfikować, dodając inne grzyby, zamienić wołowinę na wieprzowinę, użyć brukselki. To naprawdę proste i smaczne danie w stylu lchf. Bardzo łatwo przestawić się na lchf styl życia, ponieważ lchf kuchnia nie sprawia żadnych trudności. Wiele osób ma problemy z jedzeniem tłuszczów. Warto więc wybrać na początek takie dania, które na pozór wydawałoby się, że zawierają mało tłuszczów.
Praktycznie wszystkie przepisy z kapustą zawierają bardzo mało węglowodanów. Aby dodatkowo obniżyć ilość węglowodanów można zmniejszyć ilość cebuli. Grzyby zawierają sporo błonnika i świetnie pasują w tym daniu. Zmniejszając porcję mięsa bardzo łatwo można uzupełnić je większą porcją grzybów. LCHF kuchnia to proste przepisy na odchudzanie i zdrowe żywienie, które smakują nawet osobom nie będącym na diecie.
LCHF kuchnia – kapusta
4 porcje
Składniki
800 g białej lub młodej kapusty
1 cebula
400 g mielonej wołowiny, min 20% tł.
400 g brązowych pieczarek
3 łyżki posiekanych ziół, tymianek, rozmaryn i pietruszka
80 g masła
sól i czarny pieprz do smaku
Przygotowanie
Poszatkować kapustę. Rozpuścić 50 g masła i usmażyć kapustę na złoty kolor. Doprawić solą i pieprzem. Cebulę i pieczarki pokroić w drobną kostkę i usmażyć na reszcie masła wraz z posiekanymi ziołami. Dodać do kapusty. Na tej samej patelni usmażyć zmieloną wołowiną. Wymieszać wołowinę z kapustą, doprawić solą i pieprzem.
Wartość energetyczna 1 porcji 485 kcal
Tłuszcz – 37 g
Białko – 26 g
Węglowodany – 11 g
Błonnik – 6,0 g