piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaOdżywianieNie od razu Rzym zbudowano...

Nie od razu Rzym zbudowano…

To co prezentują wszelkiego rodzaju media jak czasopisma, Instagram czy Facebook pobudza nasze zmysły negatywnie lub pozytywnie. Osoby w średnim wieku jak ja, czy młodzież, zwłaszcza młode kobiety napotykają się na zdjęcia idealnie wysportowanych lub niezdrowych ciał. Obnażone ciała tryskają domniemaną perfekcją. To zdjęcia osób, kobiet i mężczyzn, którzy spędzili niesamowitą ilość czasu na diecie lub niejedzeniu i treningu, albo zostali obdarzeni przez naturę niezwykłymi genami.

Zdjęcie, najczęściej perfekcyjnie zbudowanej i szczupłej kobiety poza tym, że przyciąga wzrok nic więcej nam nie mówi. No akurat mi,  osobie siedzącej w temacie mówi dużo. Ta kobieta, często bardzo młoda dziewczyna ma sterczące obojczyki, na pewno czuje się zmęczona, nie miesiączkuje regularnie, jest głodna i rozdrażniona. Można się domyśleć, że sesja zdjęciowa, w której brała udział była dużym wysiłkiem.

Poza tym trzeba dodać, że tego typu zdjęcia mogą być retuszowane lub zrobione pod odpowiednim kątem i w odpowiedniej pozie. Takie zdjęcie pokazuje to co chce pokazać, szczupłą i wysportowaną modelkę z kilkoma, starannie wybranymi sloganami. Wszystkim, którzy działają w mediach zależy na perfekcyjnych zdjęciach. Cel uświęca środki.

Większość diet reklamuje się zdjęciami super ciał. No cóż sama dieta nie wystarczy, potrzebny jest trening i tak jak sam trening nie wystarczy, potrzebna jest dieta. Dieta i trening powinny być wzajemnym uzupełnieniem. Zbilansowana dieta dostarcza organizmowi niezbędnych składników do budowy i odnowy, a trening buduje tkankę mięśniową, która wzmacnia postawę organizmu, ale też przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej.

Osobiście zdaję sobie sprawę z korzyści jakie przynosi trening, ponieważ sama trenuję regularnie. Mało tego bardzo lubię trenować, ale trening kombinuję z lchf dietą i naprawdę cieszę się z jej efektów już ponad 10 lat.

Oczywiście, niektóre czasopisma pokażą czasem jakąś modelkę plus lub cellulit czy fałdki tłuszczu u jakieś znanej aktorki, ale zaraz po takim artykule ukazują się dziesiątki innych z perfekcyjnymi ciałami.

Wieczna obsesja na punkcie wyglądu wcale nie pomaga, ale wręcz szkodzi. Czasopisma się sprzedają, kiedy reklamują super diety, czy zabiegi upiększające, gwarantujące szybki efekty. Niestety, ale super przereklamowane suplementy, elektryczne aktywatory mięśni, super żywność i bóg wie co jeszcze, mogą tylko wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Szybkie i łatwe rezultaty to mit. Dlatego, kiedy znowu traficie w mediach na zdjęcie osoby o wspaniałej sylwetce, to uwierzcie, że ten wygląd kosztował ją wiele wysiłku, poświęceń, głodówek i pewnie pieniędzy.

Tak jak cała twoja nadwaga nie zniknie w ciągu miesiąca, tak samo wymarzona sylwetka i dobre samopoczucie nie zostaną osiągnięte w przeciągu miesiąca. Nie od razu Rzym zbudowano, a ty i twoje ciało jesteście perfekcyjną maszyną. Każda komórka w waszym ciele spełnia swoją funkcję lepiej, niż kiepskie struktury władzy 1500 lat temu.

Zdrowie, odchudzanie i dobre samopoczucie wymagają czasu. Wystarczająca ilość snu, zdrowe odżywianie i nawyki, trening nie od czasu do czasu, ale regularnie, pozwolą osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Proszę, uzbrój się w cierpliwość! Odchudzaj się z głową!

PROGRAM ZDROWOTNY_NADWAGA

Małgorzata Haggu
Małgorzata Haggu
Cześć! Nazywam się Małgorzata Haggu. Jestem molekularnym biologiem oraz trenerem zdrowego żywienia. Od wielu lat promuję zdrowy styl życia na podstawie zdobytej wiedzy oraz własnego doświadczenia. Jestem gorącą zwolenniczką lchf diety, która jest również moim stylem życia prawie od 10 lat. Według mnie zdrowy styl życia to przede wszystkim prawidłowa dietoterapia, która poprawia nie tylko fizyczne zdrowie ale także zdrowie psychiczne. Wierzę, że zmiana nawyków żywieniowych polepsza relację z własnym ciałem, zaprowadza równowagę hormonalną ale też pozostawia miejsce na przyjemności.
Podobne artkuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

dieta lchf pomoc specjalisty

Najnowsze artykuły

Ostatnie komentarze