poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaPrzepisyCereal killers czyli chrupki śniadaniowe zabijają

Cereal killers czyli chrupki śniadaniowe zabijają


Wspaniały dokumentarny film Cereal killers pokazuje jak „prawdziwe jedzenie” wpływa na zdrowie. Półki w sklepach uginają się od różnego rodzaju śniadaniowych chrupków, paradoksalnie zwanych dietetycznym jedzeniem. Chrupki zawierają mnóstwo węglowodanów. Niektóre są tak słodkie, że jest po prostu trudno nazywać je zdrowymi!

Znany na całym świecie badacz naukowy nad racjonalnym żywieniem sportowców profesor Tim Noakes poleca pełnowartościową dietę LCHF w celu zapobiegania chorom serca i cukrzycy. Tym razem jego królikiem doświadczalnym jest Donal ONeill. W rodzinie mężczyzny występują choroby serca i cukrzyca. Czy te choroby mają uwarunkowanie genetyczne? Czy można oszukać geny? Czy zmiana tradycyjnej diety na dietę LCHF i fizyczna aktywność mogą zapobiec zachorowaniu na serce i cukrzycę?

 

Film Cereal killers kwestionuje dotychczasowy sposób żywienia i stawia pytanie co tak naprawdę szkodzi ludziom. Obala definicję zdrowego żywienia, że dieta niskotłuszczowa bogata w owoce, warzywa i produkty niskotłuszczowe jest idealna dla zdrowia. Film obala mit, że aktywność fizyczna wraz z dietą niskotłuszczową to jedyna droga do pozbycia się nadwagi i chorób z nią związanych. Porusza problem cukrzycy i jak jej uniknąć. Czy cholesterol powoduje zawał serca?  

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSparaSparaSpara

SparaSpara

Małgorzata Haggu
Małgorzata Haggu
Cześć! Nazywam się Małgorzata Haggu. Jestem molekularnym biologiem oraz trenerem zdrowego żywienia. Od wielu lat promuję zdrowy styl życia na podstawie zdobytej wiedzy oraz własnego doświadczenia. Jestem gorącą zwolenniczką lchf diety, która jest również moim stylem życia prawie od 10 lat. Według mnie zdrowy styl życia to przede wszystkim prawidłowa dietoterapia, która poprawia nie tylko fizyczne zdrowie ale także zdrowie psychiczne. Wierzę, że zmiana nawyków żywieniowych polepsza relację z własnym ciałem, zaprowadza równowagę hormonalną ale też pozostawia miejsce na przyjemności.
Podobne artkuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

dieta lchf pomoc specjalisty

Najnowsze artykuły

Ostatnie komentarze