wtorek, 17 września, 2024
Strona głównaOdżywianiePudding chia - czy chia można jeść na lchf diecie

Pudding chia – czy chia można jeść na lchf diecie

Pudding chia jest smaczny i zdrowy. Nasiona chia są neutralne w smaku, a po namoczeniu w płynie pęcznieją i przypominają pudding, budyń bez gotowania!. Nasiona chia można namoczyć w mleku migdałowym lub kokosowym. Nasiona chia zawierają sporo węglowodanów w tym bardzo dużo błonnika. Nasuwa się więc pytanie czy są one wskazane w diecie lchf? To zależy. Każdy organizm reaguje inaczej. Niektóre osoby po spożyciu chia mają poziom cukru na tym samym poziomie, inne reagują skokiem cukru. Poza tym jeśli dieta lchf jest restrykcyjna to trzeba mieć na uwadze ilość spożytych węglowodanów dziennie, która nie powinna przekroczyć 20 gramów. Poniżej znajdziecie przepis na pudding chia, który zawiera 6,5 gramów węglowodanów. Ze względu na wiele zdrowotnych właściwości chia warto je wdrożyć do codziennej diety. Pamiętajcie, że zdrowe odżywianie to nie tylko skupienie się na jednym super zdrowym produkcie lecz na ich kombinacji.

Pudding chia

1 porcja

Składniki

10 g / 1 łyżka nasion chia

20 g jagód

2 truskawki

10 g laskowych orzechów

5 g pestek dyni

3 g nasion sezamu

1 łyżka kokosowych wiórów bez cukru

100 ml migdałowego mleka

50 ml śmietanki, 36%

słodzik, opcjonalnie syrop z błonnika

Przygotowanie

Nasiona chia zalać migdałowym mlekiem i odstawić na 3 godziny lub na noc. Ubić śmietankę, wymieszać ze słodzikiem jeśli pudding ma być słodki. Posypać orzechami, nasionami, kokosem i owocami.

Wartość energetyczna 1 porcji 377,5 kcal

Tłuszcze – 35,5 g

Białko – 8,0 g

Węglowodany – 6,5 g

Błonnik – 6,2 g

Małgorzata Haggu
Małgorzata Haggu
Cześć! Nazywam się Małgorzata Haggu. Jestem molekularnym biologiem oraz trenerem zdrowego żywienia. Od wielu lat promuję zdrowy styl życia na podstawie zdobytej wiedzy oraz własnego doświadczenia. Jestem gorącą zwolenniczką lchf diety, która jest również moim stylem życia prawie od 10 lat. Według mnie zdrowy styl życia to przede wszystkim prawidłowa dietoterapia, która poprawia nie tylko fizyczne zdrowie ale także zdrowie psychiczne. Wierzę, że zmiana nawyków żywieniowych polepsza relację z własnym ciałem, zaprowadza równowagę hormonalną ale też pozostawia miejsce na przyjemności.
Podobne artkuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

dieta lchf pomoc specjalisty

Najnowsze artykuły

Ostatnie komentarze