LCHF krokiety czyli nadziewane naleśniki to popularny przepis na obiad, który można również przyrządzić w wersji niskowęglowodanowej. Jest to smaczne i pożywne danie na obiad.
Do krokietów można wykorzystać gotowane mięso rosołowe lub resztki smażonego kurczaka. Do farszu można dodać grzyby lub niskowęglowodanowe warzywa jak kapusta, brokuły czy por. Dodatek warzyw lub grzybów to źródło witamin, minerałów, a przede wszystkim błonnika. Błonnik pobudza pracę jelit, nie podnosi poziomu cukru we krwi i wzmacnia uczucie sytości.
LCHF krokiety to nadziewane i panierowane naleśniki. Do panierowania można użyć dowolnej mąki orzechowej lub migdałowej. Można również obtoczyć naleśniki w błonniku witalnym, który polecamy osobom uczulonym na orzechy i migdały.
Krokiety to również świetne danie na lunch do pracy. Jak widać bardzo łatwo można przekształcić obiad wysokowęglowodanowy w wartościowe danie niskowęglowodanowe. Tradycyjny krokiet z ciasta naleśnikowego z dodatkiem pszennej mąki zawiera 14 gramów węglowodanów, gdzie lchf krokiety zawierają jedynie 3 gramy węglowodanów. Widzicie jaka różnica!
LCHF krokiety
4 krokiety
Składniki:
300 g ugotowanego kurczaka
150 g pieczarek
2 łyżki oliwy
1 mała cebula
1 łyżka pokrojonej natki pietruszki
sól i czarny pieprz do smaku
60 g mąki migdałowej
1 jajko
50 g kokosowego oleju lub masła do smażenia
podwójna porcja ciasta naleśnikowego, tutaj przepis
Przygotowanie
Zmiksować składniki na ciasto naleśnikowe i usmażyć 4 cienkie naleśniki na dużej patelni. Cebulę i pieczarki drobno pokroić i usmażyć na 2 łyżkach masła. Mięso rozdrobnić w malakserze. Dodać cebulę z pieczarkami, oliwę i pietruszkę. Doprawić farsz solą i pieprzem i wymieszać. Podzielić farsz na naleśniki i każdy naleśnik zwinąć w rulon.
W misce rozmącić jajko. Na talerz wysypać mąkę migdałową. Zanurzyć każdy naleśnik w jajku po czym obtoczyć w mące migdałowej i smażyć na złoty kolor po obu stronach. Jeść krokiety z porcją sałaty z ketchupem bez cukru.
Wartość energetyczna krokieta z jednego naleśnika 376 kcal
Tłuszcze – 33,5 g
Białko – 14 g
Węglowodany – 3,0 g
Błonnik – 3,5g