Święta już niedługo, dzisiaj zatem kolejny przepis z serii wielkanocne menu w wersji lchf, jajka faszerowane boczkiem i suszonymi pomidorami. Faszerowane jajka to ulubione danie na świątecznym stole i na szczęście jajka można jeść do oporu praktycznie w każdej diecie i pod każdą postacią.
Wielkanocne menu w wersji lchf nie musi się zbytnio różnić od tego tradycyjnego, jeśli tylko ograniczymy węglowodanów w daniach obiadowych, przystawkach i oczywiście w wypiekach. Faszerowane jajka wielkanocne polubią zatem wszyscy co lubią jajka i planują przyrządzić je na święta w postaci faszerowanych połówek.
Jajka nadziewane można przyrządzić z ugotowanych jajek. Zgniecione żółtka można wymieszać z pieczarkami i zrobić wersję wegetariańską tego dania jak w przepisie na jajka faszerowane pieczarkami.
Jajka są zdrowe, pełne wysokiej jakości białka, dobrego cholesterolu, witamin i minerałów. Stąd ich gęstość odżywcza jest bardzo wysoka. Nie ma żadnych przeciwskazań dla zdrowej osoby aby ograniczać jajka w diecie. Jajka sycą na długo i dlatego są ulubionym składnikiem niemalże każdej diety w tym diety ketogenicznej.
Święta są okazją do spotkań. Be∂ąc na diecie ketogenicznej w naturalny sposób można zademenstrować walory odżywcze i smakowe lchf diety przygotowując wielkanocne menu w wersji lchf.
Wielkanocne menu w wersji lchf – jajka
3 porcje
Składniki
3 jajka
100 g wędzonego boczku w plastrach
3 pomidory suszone w oliwie
1 łyżka natki pietruszki, drobno posiekanej
50 g majonezu, domowego, tutaj przepis
Przygotowanie
Jajka gotować na twardo przez 9 minut. Zalać zimną wodą, ostudzić i brać ze skorupki. Przekroić na pół, wybrać żółtka. Zgnieść żółtka widelcem i umieścić w misce. Dodać drobno pokrojone pomidory, pietruszkę i majonez. Boczek usmażyć, schodzić i pokruszyć. Dodać boczek do pasty żółtkowej, doprawić pieprzem i solą – uwaga boczek jest słony i wymieszać pastę.
Napełnić pastą połówki jajek. Przechowywać w lodówce do 4 dni.
Wartość energetyczna 1 porcji – 2 połówki 354 kcal
Tłuszcze – 33,3 g
Białko – 13 g
Węglowodany – 1,0 g
Błonnik- 1,0 g