Koktajl truskawkowy – orzeźwiający i sycący

koktajl truskawkowy zdrowe nawyki lchf dieta

Koktajl truskawkowy to kwintesencja czerwca. Przyrządzam go na różne sposoby. Podobnie jak koktajl jeżynowy czy kokosowe smoothie z malinami jest to prosty w przyrządzeniu napój – przekąska, do którego zrobienia naprawdę niewiele potrzeba. Koktajl truskawkowy zmiksowałam na mleku migdałowym, oczywiście niesłodzonym. Posłodziłam za to delikatnie erytrytolem.

Taki koktajl można wzbogacić o białkową odżywkę i tłuszcz. Najczęściej dodaję do koktajli łuskane nasiona konopi lub mączkę konopną.  Produkty są bogate w białko i zdrowe kwasy tłuszczowe. Do koktajlu dodałam również MCT olej. MCT olej wspomaga trawienie innych innych tłuszczów, więc polecam go wszystkim moim podopiecznym.

Mączka konopna to produkt wysokobiałkowy. Polecam osobom, które sporo trenują i budują tkankę mięśniową. Dla osób mniej aktywnych polecam dostosować ilość białka do aktualnej wagi. Podaż białka zmniejsza się wraz z utratą wagi. W niektórych przypadkach nadmiar białka w diecie może hamować spadek wagi.

Smak koktajlu w dużej mierze zależy od owoców, które użyjemy. Wykorzystuję sezon na truskawki maksymalnie i raczę się truskawkowym koktajlem niemalże codziennie.

Koktajl niskowęglowodanowy to świetna przekąska przed lub po treningu, lekkie śniadanie lub kolacja. Można go dowolnie modyfikować. Zamiast mleka migdałowego można dodać mleko kokosowe lub sojowe. Można go zagęścić dodając awokado i jeść wtedy jak smoothie bowl.

truskawki_koktajl_ketoza_zdroweodchudzanie_lchfdieta

Koktajl truskawkowy

2 porcje

Składniki

300 ml migdałowego mleka, niesłodzonego

50 g truskawek

1 łyżka erytrytolu

2 łyżki mączki konopnej lub białkowej odżywki

2 łyżki MCT oleju

Przygotowanie

Truskawki oczyścić z szypułek i wrzucić do blendera. Wlać mleko migdałowe, MCT olej i wsypać mączkę konopną. Na koniec dodać erytrytol i zmiksować. Przelać koktajl do buteleczek. Można przechowywać w lodówce do 2 dni.

Wartość energetyczna w 200 ml (1 porcja) 240,5 kcal

Tłuszcze – 17,0 g

Białko – 19,8 g

Węglowodany – 2,0 g

Błonnik – 1,0 g

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here